HAVZA – VEZİRKÖPRÜ YOLU İLE KONFORLU BAĞLANTI

31-10-2021

Samsun'daki bölünmüş yol uzunluğunu 120 kilometreden 310 kilometreye çıkardıklarını belirten Bakanımız, Samsun'u bölünmüş yollarla Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop'a bağladıklarını söyledi. Karaismailoğlu, “Samsun il genelinde; 235 kilometre bitümlü sıcak karışım kaplamalı yol yaptık. 2'si çift tüp tünel olmak üzere, toplam uzunluğu 2 bin 235 metre olan 22 adet tünel yaptık. Toplam uzunluğu 14 bin 193 metre olan 113 köprüyü tamamladık. 1993-2003 arasında ilimizdeki karayolları için 701 milyon liralık harcama yapılırken, hükümetlerimiz döneminde bu miktarı 12 kat artırdık. Samsun'daki 10 adet kara yolu yatırımlarımızın proje toplam bedeli 9 milyar 147 milyon lirayı aşıyor" diye konuştu.

Havza ve Vezirköprü ilçelerini birbirine bağlayan yol hakkında bilgiler veren Bakanımız, toplam 14,8 kilometre uzunluğunda bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol projesinde 110 metre uzunluğunda bir adet çift köprü ile 2 adet hemzemin kavşağın ve 1 adet de farklı seviyeli kavşağın yer aldığını söyledi.

Karaismailoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

​“Havza-Vezirköprü Yolumuz, Batı Karadeniz'i, Orta ve Doğu Anadolu'ya bağlayan Devlet Yolu üzerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Türkiye'nin ikinci büyük su kanyonu olan 'Şahinkaya Kanyonu' da bu yol güzergahında yer almaktadır. Projemizin tamamlanmasıyla bu hatta daha rahat, daha hızlı ve daha emniyetli seyahat sağlanacaktır. Kanyonumuza olan turist ilgisi de artacaktır. Mevcut güzergahın dışından giden kesimlerde kamulaştırma çalışmaları devam etmektedir. 260 milyon lira proje bedelli yol inşaatımızı, 2023 yılı gelmeden tamamlamayı hedefliyoruz. İnşallah Değerli Havza ve Vezirköprülü kardeşlerimizin hizmetine açacağız."

Güncel Haberler

Haberdar Olun

Anadolu Tünel Teknolojileri olarak sektöre attığımız imzaları ve yenilikleri buradan takip edebilirsiniz.